Szerintetek gyerekeknek szólnak a klasszikus gyerekkönyvek? Miért?

Figyelt kérdés
Pl. A kis herceg, Piroska és a farkas..stb.
2010. márc. 16. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát a Piroska szerintem igen, A kis herceg viszont nem. Arról én midig úgy olvastam, hogy mese felnőtteknek. Végül is elolvashatja azt egy gyerek, de általában csak magát a történetet érti meg, ha később elolvassa, akkor érti meg a mögöttes tartalmat. Szóval elolvashatja nyugodtan a gyerek is, bár szomorú a vége, legalábbis nem az a tökéletes amerikai happy end.

Egyébként szerintem egy csomó gyerekkönyvet és verset kétféleképpen lehet értelmezni. Van egy egyszerű, amit mindenképpen megértünk, és lehet egy másik, elvontabb értelme is. És hát mindenbe bele lehet magyarázni akármilyen hülyeséget, mögöttes tartalmat.

Szóval én úgy fogalmaznék, hogy gyerekeknek is.

2010. márc. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kérdésedre ebben a könyvben találhatod meg a választ:

Bruno Bettelheim: A mese bűvölete

2010. márc. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
huh köszönöm szépen :)
2010. márc. 17. 14:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!