1. 100 N súlyú testet 120 N nagyságú erővel emelünk. Mekkor a teljesítmény az indulás után 2 másodperccel? Mekkora az átlagteljesítmény az első 2 s alatt?
2. 5 m/s kezdősebességgel felfele hajítunk egy követ, mennyi idő alatt négyszereződik meg a mozgási energiája?
előre is köszi!
2015. okt. 17. 13:36
1/5 anonim válasza:
Egyszerű képletbehelyettesítés, ott van minden a fv.-táblában. Miért nem keresed ki?
2/5 A kérdező kommentje:
nyilvan mert nem tudom, melyik kepletekbe kell behelyettesíteni.........
2015. okt. 17. 15:05
3/5 anonim válasza:
Miért? Talán nem tudsz olvasni? Minden képlethez oda van írva, hogy mit jelent és mikor lehet használni... Nem értem mi a problémád. Sőt a betűk jelentését is megadják, mértékegységgel. Ennél egyszerűbb dolgot nem is lehet elképzelni, mint hogy készen odaadják a megoldás kulcsát.
4/5 tatyesz válasza:
A 100N súlyú test tömege: F=mg, 100=m·10, m=10kg.
Az eredő erő: Feredő=Femelő-Fsúly = 120-100=20N
A gyorsulása: Feredő=ma, 20=10·a, a=2m/s^2
t=2s alatt megtett út: s=a/2·t^2 = 2/2·2^2= 4m
A munka: W=Fs=20·4=80J
Az átlagteljesítmény: P=W/t=80/2=40W
A sebesség 2s múlva: v=at=2·2=4 m/s
A teljesítmény a 2. másodpercben: P=Fv=20·4=80W
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. okt. 18. 15:41