Jade48 kérdése:

1. Egy atom tömegszáma 45. Atommagjában a neutronok száma hárommal nagyobb, mint a protonok száma. Mennyi a rendszáma az atomnak?


2. Egy atom rendszáma 6, tömegszáma 14. Egy másik atom rendszáma 7, tömegszáma 14. Hasonlítsd össze a két atom összetételét!

3. Sorold fel a radioaktivitás legfontosabb területeit! Mi az alapja az egyes alkalmazásoknak?

4. Írj példát egyszeres, kétszeres és háromszoros kovalens kötést tartalmazó molekulára!

5. Hasonlítsd össze a vízmolekula és a szén-dioxid molekula alakját, kötésszögét!

6. Hány vegyértékelektronja van az alumíniumnak?


Előre is köszönöm a válaszokat! Nem tudtam, kihez fordulhatnék velük! :))



2015. okt. 17. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:

1.) Tömegszám = protonszám és neutronszám összege.

Tömegszám = 45 -> Sc, rendszáma 21 = protonszámmal.

Neutronszám= 45-21= 23.

2.) 6-os rendszámú, 14-es tömegszámú atom: 14-es C-izotóp, 8 neutronnal.

7-es rendszámú, 14-es tömegszámú atom: N.

Összehasonlítás: a szén egy ritka izotópjáról van szó, míg a nitrogén p^+ = n^0 számával.

3.) Régészeti kutatások... Alapja: a felezési idővel kiszámítható a lelet hány éves.

4.) 1x-es kovalens kötés: H2

2x-es kovalens kötés: O2

3x-os kovalens kötés: N2

5.) H2O molekula: V alakú

CO2 molekula: tengelyesen szimmetrikus, 180°

6.) Al: [Ne] | 3s^2 3p^1 => 3 vegyértékelektron

2015. okt. 17. 11:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Nem is tudod mennyire hálás vagyok érte!
2015. okt. 18. 09:57