Hogyan lehet egy szóval leginkább jellemezni a magyar kórházakat?

Figyelt kérdés
Van egy angol szövegem, amelyben egy orvosnő mesél a munkájáról, hogy egy városi kórházban dolgozik, szereti a munkáját, stb. Csak az nem tetszik neki, hogy ez a kórház meglehetősen bürokratikus. Nekem írnom kéne egy hasonló szöveget, egy magyar orvosnőről. A magyar orvosnőnek pedig nyílván nem a bürokrácia a legnagyobb gondja... Ötleteket szeretnék kérni, hogy szerintetek hogyan jellemezné a kórházát egy magyar orvos. Magyarul és angolul is jó!

2015. okt. 16. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
pénzhiány
2015. okt. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem korlátozd az írásod a fikcióra. Ne akarj a magyar egészségügyről egy részletes leírást adni.

És olyan, hogy milyen egy magyar kórház általában nincs. Van, ahol minden rendben, van ahol borzalmas állapotok vannak.

Egy városon belül is lehetnek nagy eltérések. Nagyon sok múlik az adott kórház vagy osztály vezetésén.

2015. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem egy szó, de nekem ez jutott eszembe:

Siralmas állapotok háza.

2015. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ahogy a 2. irja , ugy lenne a legjobb: fikcioban gondolkozz, es ne az egesz magyar egeszsegugyre jellemzo problemat akard leirni , mert nem minden korhazra igaz. en a helyedben azt irnam, hogy pl adott korhazban, ahol dolgozom, sajnos gyakori a gyermek elhalalozas, mert a korhaznak egy reszlege gyermekbetegsegekkel foglalkozik, es ezt a sok beteg gyermeket nehez nap mint nap latni. vagy valami ilyesmi.
2015. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a katasztrófa szó jut az eszembe.
2015. okt. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bob the builder ***** válasza:
sz@r
2015. okt. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!