Mennyivel van közelebb a 2 a 0-hoz, mint a 10-hez?

Indkolást is légyszi!

2015. okt. 15. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:

6-tal


2-0=2-re van a 0-tól

10-2=8-ra van a 10-től


8-2=6-tal van közelebb.


Ez hanyadikos feladat egyébként?

2015. okt. 15. 20:45
 2/4 anonim ***** válasza:

6 mert 9-3=6(vagy 8-2=6). 2től indulva 3 "mezőt kell lépni" hogy 0-ra érjünk és 9-et, hogy 10-re


Semmenyivel, mert bármely két szám között végtelenül sok szám van.


Ha feltételezük, hogy két tetszőleges egymást követő egész számpár között ugyanannyi szám van, és ezt a számot eljelöljük x-el akkor 2 és 0 között 2x van, 2től 10ig 8x van, így a 2 a 0hoz 6x-el van közelebb

2015. okt. 15. 20:46
 3/4 BuBuTomia válasza:
48%

Amennyiben a természetes egész számok halmazában gondolkozunk és úgy vesszük, hogy az 5 egyenlő távolságra van a 0-tól és 10-től, akkor:

4: 1-el közelebb

3: 2-vel közelebb

2: 3-al közelebb van a 0-hoz, mint a 10-hez!


Tehát a válasz 3-al!

2015. okt. 15. 20:51
 4/4 anonim ***** válasza:

@3


Nem számoltad bele a távolodást

5 egyenlő távolságra van a két számtól

4egyel Közelebb van 2-höz, de egyel távolabb van 10-től

2015. okt. 16. 06:27