2015. okt. 13. 21:02
1/2 anonim válasza:
Összesen 2^10 féle dobássorozat van.
Ezek közül akkor állsz a 0-ban, ha 5 fejet és 5 írást dobtál. Ezt (10 alatt az 5)-féleképpen teheted meg.
A kettő hányadosa: 252/1024=0,246, ez a keresett valószínűség.
2/2 anonim válasza:
Hm , csak egyetlen eset jo (5 iras es 5 fej )
origo=100%=(5fej=50%+5iras=50%)
valoszinuseg szerint (5fej=1/2(0.5)+5iras=1/2(0.5)=1