Adrian.Leverkuhn kérdése:

A számegyenes nulla pontjában állunk. Pénzfeldobással döntjük el, hogy pozitív vagy negatív irányban lépünk 1 egységnyit. Tíz dobás után mekkora annak az esélye, hogy újra az origóban állunk?


2015. okt. 13. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Összesen 2^10 féle dobássorozat van.


Ezek közül akkor állsz a 0-ban, ha 5 fejet és 5 írást dobtál. Ezt (10 alatt az 5)-féleképpen teheted meg.


A kettő hányadosa: 252/1024=0,246, ez a keresett valószínűség.

2015. okt. 13. 21:31
 2/2 anonim ***** válasza:

Hm , csak egyetlen eset jo (5 iras es 5 fej )

origo=100%=(5fej=50%+5iras=50%)

valoszinuseg szerint (5fej=1/2(0.5)+5iras=1/2(0.5)=1

2015. okt. 14. 18:56