Letudnátok vezetni ezt a pár állítást?


sin (–x) = –sin x

cos (–x) = cos x


sin (90° – x) = cos x

cos (90° – x) = sin x



2015. okt. 13. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Letudnátok?

Letudtuk.

2015. okt. 13. 20:42
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A szögfüggvényes dolgok jelentés részét értelmezheted az egységsugarú kört (no meg egy sugár és a sin és a cos vetület) lerajzolva vagy magad elé képzelve. Ezeket az azonosságokat is.
2015. okt. 13. 20:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Obádovics féle Matematika

393. oldal.

2015. okt. 13. 20:50
 4/7 A kérdező kommentje:
az utóbbi 2-őt nehezen értelmezem, meg nem vagyok benne biztos, abban kitudnátok kérlek segíteni?
2015. okt. 13. 23:49
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Úgy látom, kérdező, a magyar nyelvvel is gondok vannak.

Kitudni, letudni?

Ezzel is foglalkoznod kellene.

2015. okt. 14. 00:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt lefelé menve láthatóak az egységsugarú körben, hogy mely tengelyre vett vetületek a szögfüggvények:

[link]

Például a szinusz az az y tengelyre nézett vetület. Tehát a szinusz, amikor a szög pozitív 0 és 180 fok között, akkor az az y tengelyen NULLA FÖLÖTT VAN, TEHÁT POZITÍV. Ha ugyanakkora negatív szöget veszel, ami lefelé indul, akkor A SZINUSZ AZ Y TENGELYEN NULLA ALATT VAN, TEHÁT NEGATÍV. Azaz sin -a = - sin a

Cos-t ugyanezen logikával kell meghatározni, tangenst viszont abból, hogy a tg A = sin a/cos a

2015. okt. 14. 08:41
 7/7 Tom Benko ***** válasza:

\sin x=\sum_{k=0}^\infty}\frac{x^{2k+1}}{(2k+1)!}, ide beírsz -x-et, észreveszed, hogy páratlan kitevők vannak, tehát -1 kiemelhető minden tagból az összegzés elé, és csók.

\cos x=\sum_{k=0}^{\infty}\frac{x^{2k}}{(2k)!}, ezzel ugyanaz.


[link]

2015. okt. 14. 10:35