Deriválásról lenne szó.
Határozza meg a P értékét úgy, hogy a derivált függvény értéke: f'(1) > 0
f(x)=-3X + (P-3)*X^2 + P^2*X - 6
2015. okt. 13. 14:56
1/2 anonim válasza:
Deriválod x szerint, (P úgymarad):
f'(x)= -3*1 + (P-3)* 2x + P^2*1 - 6
x helyére 1-et írsz:
f'(x)= -3 + (P-3)*2 + P^2 - 6 > 0
Megoldóképlet, és mivel P^2 együtthatója pozitív, a kisebbik gyök előtti, és a nagyobbik utáni rész a megoldás:
2/2 tatyesz válasza:
6-nak a deriváltja 0. Helyesen:
f'(x)= -3 + (P-3)*2 + P^2 > 0