Hogy oldanátok meg ezt a deriválásos feladatot?


Deriválásról lenne szó.

Határozza meg a P értékét úgy, hogy a derivált függvény értéke: f'(1) > 0


f(x)=-3X + (P-3)*X^2 + P^2*X - 6



2015. okt. 13. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Deriválod x szerint, (P úgymarad):

f'(x)= -3*1 + (P-3)* 2x + P^2*1 - 6

x helyére 1-et írsz:

f'(x)= -3 + (P-3)*2 + P^2 - 6 > 0

Megoldóképlet, és mivel P^2 együtthatója pozitív, a kisebbik gyök előtti, és a nagyobbik utáni rész a megoldás:

[link]

2015. okt. 13. 15:15
 2/2 tatyesz ***** válasza:

6-nak a deriváltja 0. Helyesen:


f'(x)= -3 + (P-3)*2 + P^2 > 0

2015. okt. 14. 09:15