Egy gáz térfogata 5 liter, 0,1MPa nyomáson és 25 C hőmérsékleten. A nyomást állandó értéken tartva milyen hőmérsékleten lesz a gáz térfogata 10liter?


2015. okt. 12. 21:56
 1/4 Silber ***** válasza:

p1*V1=n1*R*T1

p2*V2=n2*R*T2


1 - kiindulási állapot

2 - végállapot


Mivel tudjuk, hogy p1=p2 és n1=n2, egyszerűsödik a történet:


p*V1=n*R*T1

p*V2=n*R*T2


Leosztjuk egymással a két egyenletet:

p*V1/(p*V2)=n*R*T1/(n*R*T2)

V1/V2=T1/T2


Kirendezzük V2-re:

V2=V1*T2/T1


Figyelj arra, hogy a hőmérsékletet kelvinben (K) kell venni.

2015. okt. 12. 22:38
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyonszépen köszönöm! :)

Esetleg tudnál még segiteni? Lenne sajnos pár feladat amit nem tudok :S

2015. okt. 12. 22:55
 3/4 Silber ***** válasza:
Ez az oldal feladata. De a szabályok értelmében egyenként kell kiírnod a kérdéseket.
2015. okt. 12. 22:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Írtam egy újat :)
2015. okt. 12. 23:13