2015. okt. 12. 21:56
1/4 Silber válasza:
p1*V1=n1*R*T1
p2*V2=n2*R*T2
1 - kiindulási állapot
2 - végállapot
Mivel tudjuk, hogy p1=p2 és n1=n2, egyszerűsödik a történet:
p*V1=n*R*T1
p*V2=n*R*T2
Leosztjuk egymással a két egyenletet:
p*V1/(p*V2)=n*R*T1/(n*R*T2)
V1/V2=T1/T2
Kirendezzük V2-re:
V2=V1*T2/T1
Figyelj arra, hogy a hőmérsékletet kelvinben (K) kell venni.
2/4 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm! :)
Esetleg tudnál még segiteni? Lenne sajnos pár feladat amit nem tudok :S
2015. okt. 12. 22:55
3/4 Silber válasza:
Ez az oldal feladata. De a szabályok értelmében egyenként kell kiírnod a kérdéseket.
4/4 A kérdező kommentje:
Írtam egy újat :)
2015. okt. 12. 23:13