Janos.pete kérdése:

Az egész számegyenesen csak egyetlenegy szám van amelynek a négyzete azonos a szám felével. Melyik ez a szám?


2015. okt. 12. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
0.
2015. okt. 12. 16:14
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hibás a feladat, mivel 2 ilyen szám is van. Az egyik a 0, a másik pedig az 1/2.


Egyébként az x^2=x/2 egyenletet kell megoldani.

2015. okt. 12. 16:19
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
x=0.5, rájöttem 10 sec alatt.
2015. okt. 12. 16:24
 4/7 A kérdező kommentje:

Csak egy szám felel meg a feltételeknek az 1/2-ed azaz a +0.5 mert annak a négyzete és a fele is 1/4-ed azaz +0.25.

a -0.5 azért nem jó mert a fele -0.25 de a négyzete +0.25

Az hogy valamely szám plusz vagy mínusz előjelű nem mindegy.

2015. okt. 12. 17:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Ki beszélt itt -0,5-ről??? A 0 is pont ugyanolyan jó megoldás mint az 1/2.


Tehát még egyszer leírom, hogy KÉT szám felel meg a feltételeknek, a 0 és az 1/2


Az x^2=x/2 egyenlet gyökei a feladat megoldásai

2015. okt. 12. 18:05
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazad van.

Sajnos a nullát én sem tekintettem valós számnak, mert nincs értéke, pedig hát a nulla a kezdet és egészen különleges helyet foglal el a számegyenesen.

2015. okt. 12. 19:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

:o


"a nullát én sem tekintettem valós számnak, mert nincs értéke..."


Ez de kemény volt apám!

Ilyen értelmezést az életben nem hallottam.



Amúgy te mit tekintesz valós számnak?

2015. okt. 12. 19:34