Valaki meg tudja ezt a fizika feladatot (sűrűség)?


Egy tárgyat 900 kg/m^3 sűrűségű olajba merítve harmad akkora erővel kell tartani mint a levegőben. Mekkora a tárgy sűrűsége?


Valaki meg tudná oldani és levezni?

Nagyon fontos lenne.


2015. okt. 12. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen F(n) = nehézségi erő, illetve F(e) = felhajtóerő


Mivel a feladat írja, hogy a folyadékban 1/3x annyi erő kell a test tartásához, mint levegőben, ezért felírható, hogy: 1/3·F(n) = F(n)-F(e) (eredő erőt számolunk)



innen látszik, hogy F(e) = 2/3·F(n)


*behelyettesítünk a képletbe [ F(e)=g·p·V ] p=sűrűség


*ahol 2/3·F(n) = 2/3·m·g


így lesz 2/3·m·g = g·p(f)·V


ha leosztasz g-vel látszik, hogy mind2 oldalt tömeg van, jobb oldalt a folyadéké bal oldalt a testté, és mivel a folyadék és a test térfogata megegyezik, (Arkhimédész törvénye miatt)! a test sűrűsége 2/3-a a folyadékénak.

2015. okt. 12. 18:23
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Megmentetted az életemet!
2015. okt. 12. 18:55