Hogyan lehet meghatározni az ismeretlen R4 ellenállás értékét?


Letudná valaki írni nekem a megoldás gondolat menetét, kérem?


A feladat:


[link]


I=2.25 A

U= 20 V

R1=10 Ohm

R2=4 Ohm

R3=16 Ohm


R4=?


Köszönöm előre is!



2015. okt. 11. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:

R = U/I

Felső ágban az ellenállások sorosan vannak kapcsolva, Re1=R2+R3=30 Ohm

Alsó ágban az ellenállások szintén sorosan vannak kapcsolva, Re2=R1+R4=10+R4 Ohm

A két ág egymással párhuzamosan van kapcsolva,

1/Re = 1/Re1 + 1/Re2

1/Re = 1/20 + 1/(10+R4)

1/Re = [(10+R4)+20]/[20*(10+R4)]

1/Re = (30+R4)/(200+20*R4)

Re = (200+20*R4)/(30+R4)


Re = U/I = 20/2.25

20/2.25 = (200+20*R4)/(30+R4)

20*(30+R4) = 2.25*(200+20*R4)

600 + 20*R4 = 450 + 45*R4

150 = 25*R4

R4 = 6 Ohm

2015. okt. 11. 13:59
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon!
2015. okt. 11. 14:05