2n+8 1
----- - ---
4n-3 2
Hogy hozom őket közös nevezőre?
Előre is köszi..
#tanulás #matematika #tört #egyenlet #számolás #kivonás #törtes egyenlet #tört kivonás #tört számolás
2015. okt. 7. 10:39
1/3 anonim válasza:
Az első törtet bővíted 2-vel, másodikat 4n-3-al.
Lesz: (4n+16-4n+3)/(8n-6)=19/(8n-6)
2/3 anonim válasza:
Érdemes megjegyezni, hogy ha a nevezőknél nem tudunk egyszerűbb közös nevezőt, akkor jó közös nevező lesz a törtek nevezőinek szorzata, például
1 3
-+-
2 5
Itt nem tudunk egyszerűbbet a 10-nél, azt pedig úgy kaptuk, hogy 2*5=10.
Ebben az esetben, mivel nem tudunk egyszerűbbet, a közös nevező 2*(4n-3)=8n-6 lesz.
3/3 A kérdező kommentje:
Megvan, köszi szépen a segítséget! :)
2015. okt. 8. 00:02