2 tört kivonása, ahol az egyikben van egy ismeretlen. Hogyan kell kiszámolni?


2n+8 1

----- - ---

4n-3 2


Hogy hozom őket közös nevezőre?

Előre is köszi..



2015. okt. 7. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első törtet bővíted 2-vel, másodikat 4n-3-al.

Lesz: (4n+16-4n+3)/(8n-6)=19/(8n-6)

2015. okt. 7. 11:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Érdemes megjegyezni, hogy ha a nevezőknél nem tudunk egyszerűbb közös nevezőt, akkor jó közös nevező lesz a törtek nevezőinek szorzata, például


1 3

-+-

2 5


Itt nem tudunk egyszerűbbet a 10-nél, azt pedig úgy kaptuk, hogy 2*5=10.


Ebben az esetben, mivel nem tudunk egyszerűbbet, a közös nevező 2*(4n-3)=8n-6 lesz.

2015. okt. 7. 12:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Megvan, köszi szépen a segítséget! :)
2015. okt. 8. 00:02