Fizika háziban valaki segít?

Egy autó egyenes vonalban halad az úton, amikor a sofőr megpillant egy szarvast tőle 36,1 m távolságban. Azonnal a fékre lép, és 12,6 m/s2 lassulással sikerül elkerülnie a balesetet, azaz a szarvas előtt éppen állóra fékezi az autót. Mekkora sebességgel haladt az autó km/h-ban megadva?

2015. okt. 9. 18:17
 1/1 anonim ***** válasza:

s = v0*t - (a/2)*t^2

a = v0/t -> t=v0/a

-------


s = v0*(v0/a) - (a/2)*(v0/a)^2

s = (v0^2)/a - (a/s)*(v0^2/a^2)

s = (v0^2)/a - (a*v0^2)/(s*a^2)

(s^2)*(a^2) = a*s*(v0^2) - a*v0^2

(s^2)*(a^2) = (v0^2)*(a*s-a)

[(s^2)*(a^2)]/(a*s-a) = v0^2

v0 = gyök{[(s^2)*(a^2)]/(a*s-a)}

Minden adott, csak v0 az ismeretlen, ki tudod számolni.

Mivel a kérdés km/h, ezért ezt még meg kell szorozni 3.6-tal.

Az

2015. okt. 9. 19:35