Mennyi az anyagmennyisége:
200g kénsav: 2 mol
50g ammónia: 2,94 mol
2015. okt. 7. 19:01
1/7 A kérdező kommentje:
50g NaCl: kb. 0,85 mol?
2015. okt. 7. 19:06
2/7 anonim válasza:
Kénsav kicsit több, mint 2 mol
Ammónia jó
NaCl jó
3/7 anonim válasza:
kénsav: H2SO4 -> M=98g/mol
ammónia HNO3 -> M=63g/mol
M=m/n (n= anyagmennyiség, m=tömeg, M=moláris tömeg)
n=m/M
itt az n-t kérdezik:
1, 200/98=2,04mol
2, 50/63=0,794mol
4/7 anonim válasza:
NaCl=58,8g/mol
3, 50/58,5=0,855mol
5/7 anonim válasza:
ammónia: NH3 * bocsi ezt benéztem, fáradt vagyok már..
ez 2,94 mol
6/7 anonim válasza:
#3-as válaszoló a kénsavas példát jól oldotta meg, valóban 2,04 mol egész pontosan.
Viszont ammóniát ne keverjük a salétromsavval!! A salétromsav HNO₃, az ammónia NH₃. Csak hogy helyre tegyük az ismereteket =)
7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. okt. 7. 20:27