Ezt jól csináltam? (kémia)


Mennyi az anyagmennyisége:


200g kénsav: 2 mol

50g ammónia: 2,94 mol



2015. okt. 7. 19:01
 1/7 A kérdező kommentje:
50g NaCl: kb. 0,85 mol?
2015. okt. 7. 19:06
 2/7 anonim ***** válasza:

Kénsav kicsit több, mint 2 mol

Ammónia jó

NaCl jó

2015. okt. 7. 19:49
 3/7 anonim ***** válasza:

kénsav: H2SO4 -> M=98g/mol

ammónia HNO3 -> M=63g/mol


M=m/n (n= anyagmennyiség, m=tömeg, M=moláris tömeg)

n=m/M

itt az n-t kérdezik:


1, 200/98=2,04mol

2, 50/63=0,794mol

2015. okt. 7. 19:57
 4/7 anonim ***** válasza:

NaCl=58,8g/mol


3, 50/58,5=0,855mol

2015. okt. 7. 19:58
 5/7 anonim ***** válasza:

ammónia: NH3 * bocsi ezt benéztem, fáradt vagyok már..


ez 2,94 mol

2015. okt. 7. 20:00
 6/7 anonim ***** válasza:

#3-as válaszoló a kénsavas példát jól oldotta meg, valóban 2,04 mol egész pontosan.


Viszont ammóniát ne keverjük a salétromsavval!! A salétromsav HNO₃, az ammónia NH₃. Csak hogy helyre tegyük az ismereteket =)

2015. okt. 7. 20:01
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. okt. 7. 20:27