Ionvegyület alkotása:

(Cl-)+(k+)=KCl

(Ca2+)+(Cl-)= CaCl2+

(Al3+)+(Cl-)=AlCl3


2. (K+)+(O2-)= K2O

(Ca2+)+(O2+)=CaO

(Al3+)+(O2-)=Al2O3


Vagyis csak megcseréli mindig? mert ennyi jött át köbö..


2010. ápr. 20. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:

jó, látom érted csak ugyebár rendezni kéne majd az egyenletet, mert 1 db Aluminíumatomból és 1 darab oxigénatomból nem lesz Al2O3, de szerintem ez a feladat még nem arról szól úgyh vedd úgy hogy nem szóltam

sok sikert a kémiához

2010. ápr. 20. 18:58
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm(:
2010. ápr. 20. 19:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Vegyülő atomok száma így néz ki 3Al 2K

Vegyületben levő atomok száma Al3 K2

Először a + atomot írjuk vegyülésnél.

2010. ápr. 20. 19:26
 4/6 anonim ***** válasza:
előző! ez hogy jön ide? jól írta és kész!
2010. ápr. 20. 19:36
 5/6 A kérdező kommentje:
öh, most kicsit összezavartál..:S mind1, majd átnézem, és köszi mindenki.
2010. ápr. 20. 19:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első kommentelőtől eltérően azt mondom, hogy az ionegyenlet is éppen úgy kémiai egyenlet mint a többi. Tehát a sztöchiometriai vizsonyokat jelezni kell!


(Cl-)+(K+)=KCl

(Ca2+)+2(Cl-)= CaCl2 <- ez itt nem ion!

(Al3+)+3(Cl-)=AlCl3


2(K+)+(O2-)= K2O

(Ca2+)+(O2-)=CaO (az oxid ion töltését itt elírtad)

2(Al3+)+3(O2-)=Al2O3


Ne úgy jegyezd meg, hogy meg kell cserélni, hanem úgy, hogy egyenlő mennyiségű töltést kell egymás mellé pakolni!

Tehát pl. az aluminium esetében aminek 3 pozitív töltése van, ha a társítandó ion klorid ion, (aminek a töltése 1 negatív) akkor egyszerű, mert egy alumínium ionhoz három klorid ion kell, hogy a töltések kiegyenlítsék egymást.

Ha az alumínium ionhoz (3+) oxid-aniont (2-) kell társítani, a helyzet komplikáltabb - meg kell keresni a 3 és a 2 legkisebb közös többszörösét, ez a 6 lesz.

Tehát 6 töltésnyi alumínium kell (ez 2 db)

és 6 töltésnyi oxid ion kell (ez 3 db)

ezért lesz az alumínium-oxid képlete Al2O3

2010. ápr. 20. 20:09