A kikötőben három színes cölöp áll ki a vízből. A fehérnek 96 cm, a kéknek 110 cm és a pirosnak 60 cm hosszúságú része van a víz szintje felett. Tovább lent?

Hány centiméterrel hosszabb része lesz a víz felett a fehér cölöpnek, mint a pirosnak, ha a víz szintje 26 centiméterrel emelkedik?
2015. okt. 6. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyira tipikusan rajzos feladat... utána egyből látnád a megoldást. Nem véletlen mondja el a tanár minden matek és fizika példa előtt, hogy mivel kezdünk? Rajzzal. Ha nem mondják el, akkor rossz tanárok.
2015. okt. 6. 18:34
 2/3 anonim ***** válasza:

a fehérnek 96 cm emelkedik ki, a pirosnak 60.


26 cm-rel emelkedik a víz, ezután a fehérnek 96-26=70 cm, a pirosnak 60-26=34 cm emelkedik ki a vízből


70-34=36 cm


Tehát a fehér cölöp 36 cm-rel hosszabb része lesz a vízszint felett.


Ehhez nem kell rajzolgatni, kb 2.-3. osztályos feladat.

2015. okt. 6. 19:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ha nem tudjam megoldani, akkor rajzolgasson, és akkor tudni fogja.
2015. okt. 6. 21:25