Egy legelő egyformán gazdagon és gyorsan nő a fű. Az egyik mező területe 10/3, a másodiké 10, a harmadiké 24 Hektár. Az elsőt 12 tehén 4 hét alatt legeli le, a másodikat 21 tehén 9 hét alatt. Hány tehén legeli le a harmadikat 18 hét alatt?2015. okt. 4. 16:24
1/1 anonim válasza:
Vagy nem jól értem, vagy nem jól van megadva a feladat.
- ha 12 tehén 4 hét alatt 10/3 ha-t legel le, akkor
1 tehén 4 hét alatt (10/3)/12 = 10/36 = 5/18 ha-t legel le.
1 tehén 1 hét alatt (5/18)/4 = 5/72 ha-t legel le.
- ha 21 tehén 9 hét alatt 10 ha-t legel le, akkor
1 tehén 9 hét alatt 10/21 ha-t legel le.
1 tehén 1 hét alatt (10/21)/9 = 10/189 ha-t legel le.
72 és 189 legkisebb közös többszöröse 1512.
5/72 = 105/1512
10/189 = 80/ 1512
Tehát az első legelőn 1 tehén 1 hét alatt 105/1512 ha-t legel le, a másodikon, szintén 1 tehén 1 hét alatt 80/1512 ha-t.
Milyen legelő tehénnel kell kiszámolni a 3. legelőnél?