A számolást paraméteresen végezze! Egy rakománnyal együtt 10 t tömegű teherautó sebességét, vízszintes, 500m-es úton 54 km/h-ról 72 km/h-ra növeli. Az együttes ellenállási (súrlódás, légellenállás) erő 750 N. Mekkora az autó motorjának munkája?2015. okt. 4. 14:40
1/2 anonim válasza:
Fa = m*a = m*(v2-v1)/t = m * [(v2-v1)^2]/s
Fe = 750
W = (Fa-Fe)*s = (Fa-Fe)*m*[(v2-v1)^2]
2/2 anonim válasza:
Sajnos az első válasz több helyen is elvi hibás.
Az első részhez a négyzetes úttörvény kell, abból számolsz gyorsulást, amiből pedig egy befektetendő gyorsítóerőt.
A számolás triviális, így nem részletezem.
A gyorsítóerőhöz hozzá kell adni az ellenállási erőket.
Az így összegzett eredő erő munkáját kell kiszámítanod. A munka megegyezik az erő vonalintegráljával.
Namármost, a te eseted annyira primitív, hogy a vonalintegrál egyszerű szorzássá egyszerűsödik.
Na így kell megoldani.