Ezt a mechanika feladatot hogy lehet megoldani?

A számolást paraméteresen végezze! Egy rakománnyal együtt 10 t tömegű teherautó sebességét, vízszintes, 500m-es úton 54 km/h-ról 72 km/h-ra növeli. Az együttes ellenállási (súrlódás, légellenállás) erő 750 N. Mekkora az autó motorjának munkája?

2015. okt. 4. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

Fa = m*a = m*(v2-v1)/t = m * [(v2-v1)^2]/s

Fe = 750

W = (Fa-Fe)*s = (Fa-Fe)*m*[(v2-v1)^2]

2015. okt. 4. 16:24
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos az első válasz több helyen is elvi hibás.

Az első részhez a négyzetes úttörvény kell, abból számolsz gyorsulást, amiből pedig egy befektetendő gyorsítóerőt.

A számolás triviális, így nem részletezem.

A gyorsítóerőhöz hozzá kell adni az ellenállási erőket.


Az így összegzett eredő erő munkáját kell kiszámítanod. A munka megegyezik az erő vonalintegráljával.

Namármost, a te eseted annyira primitív, hogy a vonalintegrál egyszerű szorzássá egyszerűsödik.


Na így kell megoldani.

2015. okt. 10. 18:26