Mennyi egy a hosszúságú négyzetnek a területe, kerülete és átlója?


2015. okt. 4. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Terület = oldalhossz * oldalhossz (alsós tanananyag)

Kerület = 4 * oldalhossz (alsós tanananyag)

Az átlót Pitagorasz tételével számíthatod ki: a^2 + b+2 = c^2 (kb. hatodikos anyag)

2015. okt. 4. 13:53
 2/4 anonim ***** válasza:
Elírtam. a^2 + b^2 = c^2
2015. okt. 4. 13:54
 3/4 2xSü ***** válasza:
100%

Egy zárójeles kérdés: Miért jobb itt elolvasni ezekre a kérdésekre a választ, mint kinyitni a tankönyvet és megkeresni benne, vagy mondjuk beírni a Google-be a négyzet szót, és az első találatnál megkeresni a választ?


Egyébiránt mivel egy négyzet átlójáról van szó, így:

c² = a² + b²

Mivel a = b, ezért:

c² = a² + a²

c² = 2 a²

c = √2 * a

2015. okt. 4. 14:08
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a segítsége jól udtam csak az eggyik ismerősöm nem hitte el hogy rossz az ő megoldása köszönöm a segítséget
2015. okt. 4. 14:21