Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 10. ikes MATEK (sinus, cosinus...

10. ikes MATEK (sinus, cosinus stb. ) segítség kellene! Valaki? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés

Hali!

Ezt a feladatot kéne megoldanom matekra keddre.


[link]


2-es kérdés nem lényeg, az valami írási hiba. Segítsetek légyszíves nagyon fontos!

Köszönöm! :))


2010. márc. 15. 02:37
 1/3 anonim válasza:
90%
És hogyan segítsünk? Ha most benyalom neked ide a megoldást az nem segítség, mert nem tanulsz semmit. Első ránézésre az 1-es és 5-ös triviális, csak a definíciókat kell tudni, a 2-es kiesik, a 3-ashoz és a 4-eshez tudni kéne milyen eszközöket szabad használni -- függvénytáblázatot használnak ma még? gondolom nem. De ha számológépet lehet használni, akkor mi a feladat? A hatos az egyetlen ami nincs meg seperc alatt, ahhoz az ide vonatkozó sin(x-y), cos(x-y) egyenlőségeket kell ismerni, utána meg egy szórakoztató másodfokú egyenletet megoldani és kínosan ügyelni hogy ne veszítsünk illetve addjunk hozzá hamis megoldásokat.
2010. márc. 15. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát tudom így gépen keresztül nehéz segíteni. De sajna a tanár nem magyarázta el rendesen, hogy is kéne megoldani.

1-es és 5ös feladat nem tom mi az a triviális. 3-4ikhez lehet számológépet használni.

De pld az utolsó is olyan,hogy ilyet mi nem tanultunk. Olyan példát vettünk csak, hogy mivan akkor , ha törtes a sin és csak az egyik oldalon van. Itt meg mindkét oldalon és én tökre belezavarodok mert hozzáadok valami mást általában. :/

2010. márc. 15. 12:16
 3/3 A kérdező kommentje:

Üdv!

1-es feladatba segítséget elfogadnék. 3as feladatot megoldottam úgy ahogy valaki ellenőrizné?

Tehát. 56fok 32 perc az 56,53fok. sin56,53fok=0,8342 és cos56,53fok=0,5515. Itt ki kell számolni még valamit?

4es feladat: számológéppel visszacosinusoztam és 10,0025öt kaptam a 0,9848-ra. De ez nem tudom, hogy jó-e mert ott bétát kérdeztek, én meg csak számológépbe beütöttem. A másik tg gamma szög: 54,9990 és 1,4281 volt. De itt meg gammát kérdez. Fogalmam sincs, hogy jól csináltam-e? Valaki kérem segítsen! :(

2010. márc. 15. 15:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!