Tudnatok segiteni ebben a peldaban, sorozatok?


Allapitsd meg a tulajdonsagait:{ n. n+1 }

--- + ---

n+1. n


Addig eljutottam hogy csookeno de nem ertem az an+1-an kivanas menetet



2015. szept. 30. 11:37
 1/2 Tom Benko ***** válasza:
Hogy nem lehet törtet rendesen írni... Erre gondolsz: \frac{n}{n+1}+\frac{n+1}{n}? ( [link] ) Szigorúan monoton csökken, alulról korlátos, határértéke 2.
2015. okt. 1. 14:49
 2/2 tatyesz ***** válasza:
100%

Nem lehetett volna érthetőbben leírni, mi ez?


Szerintem erre gondolsz: a(n) = n/(n+1)+(n+1)/n


a(n+1) azt jelenti, hogy n helyére n+1-et írsz. Ezt kapod:


a(n+1)=(n+1)/(n+2)+(n+2)/(n+1)


Ha csökkenő, akkor a(n+1)-a(n)<0

2015. okt. 1. 14:49