Allapitsd meg a tulajdonsagait:{ n. n+1 }
--- + ---
n+1. n
Addig eljutottam hogy csookeno de nem ertem az an+1-an kivanas menetet
2015. szept. 30. 11:37
1/2 Tom Benko válasza:
Hogy nem lehet törtet rendesen írni... Erre gondolsz: \frac{n}{n+1}+\frac{n+1}{n}? ( [link] ) Szigorúan monoton csökken, alulról korlátos, határértéke 2.
2/2 tatyesz válasza:
Nem lehetett volna érthetőbben leírni, mi ez?
Szerintem erre gondolsz: a(n) = n/(n+1)+(n+1)/n
a(n+1) azt jelenti, hogy n helyére n+1-et írsz. Ezt kapod:
a(n+1)=(n+1)/(n+2)+(n+2)/(n+1)
Ha csökkenő, akkor a(n+1)-a(n)<0