Segítsetek légyszi2015. szept. 30. 11:36
1/4 anonim válasza:
2/4 anonim válasza:
Még ennyi segítség:
T = 1/f
ahol ugye f = 0,5 Hz = 0,5 1/s.
Tehát T-t másodpercben kapod meg, és azzal kell tovább számolni.
3/4 A kérdező kommentje:
De mechanikai energiát kérdez...
vagy lehet csak én nem értek hozzá :D
2015. szept. 30. 17:11
4/4 anonim válasza:
Egyrészt a rugalmas energia is mechanikai energia.
Másrészt olvasd el a linkelt oldalt...
"A harmonikus rezgés során a pillanatnyi mozgási és rugalmas energia összege állandó, s egyenlő a szélső helyzethez tartozó maximális rugalmas energiával, illetve az egyensúlyi helyzethez tartozó maximális mozgási energiával."
E = Er + Em = 1/2 * D * y^2 + 1/2 * m * v^2 = 1/2 * D * A^2 = 1/2 * m * Vmax^2