Mádásor kérdése:

A 0,5 kg tömegű test vízszintes irányban 0,5 Hz rezgésszámú és 10 cm amplitúdójú harmonikus rezgőmozgást végez. Mekkora a rezgő rendszer mechanikai energiája?

Segítsetek légyszi
2015. szept. 30. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:

m = 0,5 kg

f = 0,5 Hz

A = 10 cm = 0,1 m


[link]


Er = 1/2 * D * A^2


[link]


D = m * ω^2

ω = 2 * π / T


[link]


T = 1/f


Helyettesíts be lentről fölfelé a képletekbe, és megkapod a harmonikusan rezgő rendszer rugalmas energiáját.

2015. szept. 30. 12:52
 2/4 anonim ***** válasza:

Még ennyi segítség:

T = 1/f


ahol ugye f = 0,5 Hz = 0,5 1/s.


Tehát T-t másodpercben kapod meg, és azzal kell tovább számolni.

2015. szept. 30. 12:53
 3/4 A kérdező kommentje:

De mechanikai energiát kérdez...

vagy lehet csak én nem értek hozzá :D

2015. szept. 30. 17:11
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Egyrészt a rugalmas energia is mechanikai energia.

Másrészt olvasd el a linkelt oldalt...


"A harmonikus rezgés során a pillanatnyi mozgási és rugalmas energia összege állandó, s egyenlő a szélső helyzethez tartozó maximális rugalmas energiával, illetve az egyensúlyi helyzethez tartozó maximális mozgási energiával."


E = Er + Em = 1/2 * D * y^2 + 1/2 * m * v^2 = 1/2 * D * A^2 = 1/2 * m * Vmax^2

2015. okt. 1. 08:41