Tehát: 9*(abcd)=dcba
Eredményem az van, de elég gyerekes okoskodással találtam rá az eredményre(legalábbis én annak érzem)
Akinek van kedve, ideje, írja le miként számolná/számolta ki, csak, hogy tudjak csemegézni a módszerek között. Köszi!
2015. szept. 25. 20:48
1/2 bongolo válasza:
Az 'a' tuti csak 1 lehet, egyébként nem lenne 4-jegyű a szorzat.
Ezek után pedig 'd'=9:
9·(1000 + 100b + 10c + 9) = 9000 + 100c + 10b + 1
átrendezve:
89b + 8 = c
Ez pedig egyjegyű b és c számokkal csak úgy lehet, ha b=0, c=8
Vagyis 9·1089 = 9801
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, én is ehhez hasonló módon jutottam el, csak több találgatással.
2015. szept. 25. 23:42