Van egy négyjegyű számom, ha ezt megszorzom 9-el, akkor a fordítottjára változik, melyik ez a szám?


Tehát: 9*(abcd)=dcba

Eredményem az van, de elég gyerekes okoskodással találtam rá az eredményre(legalábbis én annak érzem)

Akinek van kedve, ideje, írja le miként számolná/számolta ki, csak, hogy tudjak csemegézni a módszerek között. Köszi!



2015. szept. 25. 20:48
 1/2 bongolo ***** válasza:
100%

Az 'a' tuti csak 1 lehet, egyébként nem lenne 4-jegyű a szorzat.

Ezek után pedig 'd'=9:

9·(1000 + 100b + 10c + 9) = 9000 + 100c + 10b + 1

átrendezve:

89b + 8 = c

Ez pedig egyjegyű b és c számokkal csak úgy lehet, ha b=0, c=8

Vagyis 9·1089 = 9801

2015. szept. 25. 21:05
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, én is ehhez hasonló módon jutottam el, csak több találgatással.
2015. szept. 25. 23:42