.2010. márc. 14. 11:57
1/3 anonim válasza:
A munka=x. Az egyik ember egy nap alatt x/8 részt végez el, a másik x/12-t. Együtt x/8+x/12= 3x/24+2x/24 = 5x/24 részt végeznek egy nap alatt.
Azt állítják, hogy 5x/24 = x/5.
25x/120 > 24x/120. Tehát 5 nap nem elég kettejüknek.
2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2010. márc. 14. 13:52
3/3 anonim válasza:
am nem ugy van,ha x/8+x/12=x/5
közös nevezővel:15x/120+10x/120=24x/120 /szorzod 120-al
akk:15x +10 X=24x
25x > 14x
és 25 x-et dolgoznának,de csak 24x-et kell,tehát nem pont az 5. napon de elvégzik a munkát