Minél egyszerűbben, részletesen, 9. osztályos szinten. Köszi.2015. szept. 23. 06:15
1/5 anonim válasza:
(n-1)(n)(n+1)(n+2) +1 = (n^2 + n - 1)^2
2/5 anonim válasza:
Ez is szépen levezeti. Alternate forms alján szépen látszik a teljes négyzet.
3/5 anonim válasza:
1*2*3*4=24 +1=25=5 négyzet
2*3*4*5=120 +1=121=11 négyzet
3*4*5*6=360 +1=361=19 négyzet
mivel ezeknél működik, így a többire is működni fog
4/5 anonim válasza:
szabeee, remélem, hogy nem vagy matekszakos...
5/5 Tom Benko válasza:
Hm. Szerintem a teljes indukcióra gondolt, ami nem egy elvetemült ötlet, csak itt nem működik. Ezt direktben lehet szépen bizonyítani:
n(n+1)(n+2)(n+3)+1=n^4+6n^3+11n^2+6n+1=(n^2+3n+1)^2