Matekosok! Fahrenheit, Celsius? Hogy kell megoldani?


[link]


Mi menete a megoldásnak? Hogyan kell elindulni?

F=32+1,8C lesz az egyik megoldás...


Hálásan megköszönném a segítséget :) !


2015. szept. 21. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:

F = a + b*C formula adja magát, mivel a feladat megadja, hogy lineáris az összefüggés, ezért mindenképp elsőfokú függvényt keresünk.

Az 'a' paraméter szintén adja magát, hisz 0°C 32F-nek felel meg. Ha nem látod egyből, rajzold fel a függvényt. A Celsius skála x=y függvénynek felel meg, vagyis az origoban 0-t vesz fel. A Fahrenheit skála függvényének meredeksége nagyobb, mint a Celsiusé, mivel 0°C-nál csak 32 fok a különbség a kettő között, míg 100-nál már 112 fok.

Szóval, addig megvagyunk, hogy F = 32 + b*C, a kérdés már csak a b.

0°C-nál ugye 32F, míg 100°C-nál 212F. Vagyis, 1 °C-onkénti eltéréshez (212-32)/100 F tartozik, amit épp 1,8.

Tehát: F=32+1,8*C

2015. szept. 21. 21:05
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget! :)
2015. szept. 22. 08:33