Adja meg az inverz függvény kepet. Adja meg az értelmezési tartományát mind az eredeti, mind az inverz függvénynek.
f(x)=5-e^x
Hogy tudok elindulni? Mivel kell kezdeni?
2015. szept. 18. 21:33
1/2 anonim válasza:
Előbb az eredeti függvény képét kellene megrajzolnod (az megy?), az inverz függvény képe pedig az eredeti kép tükrözése az y=x egyenesre.
2/2 vurugya béla válasza:
írj minden x helyére y-t egy függvény szabályában, az y helyére meg x-et, és megkapod az inverzfüggvény szabályát. (Persze y-t ki kellene fejezni, hogy explicit alakban legyen.) Megcsinálom erre:
x=5-e^y
e^y=5-x
y=ln(5-x) ez az inverz szabálya