Segitenetek a matek hazimban?


Adja meg az inverz függvény kepet. Adja meg az értelmezési tartományát mind az eredeti, mind az inverz függvénynek.


f(x)=5-e^x



Hogy tudok elindulni? Mivel kell kezdeni?


2015. szept. 18. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Előbb az eredeti függvény képét kellene megrajzolnod (az megy?), az inverz függvény képe pedig az eredeti kép tükrözése az y=x egyenesre.
2015. szept. 18. 21:53
 2/2 vurugya béla ***** válasza:

írj minden x helyére y-t egy függvény szabályában, az y helyére meg x-et, és megkapod az inverzfüggvény szabályát. (Persze y-t ki kellene fejezni, hogy explicit alakban legyen.) Megcsinálom erre:

x=5-e^y

e^y=5-x

y=ln(5-x) ez az inverz szabálya

2015. szept. 19. 00:14