Demo1 kérdése:

Egy urnában 5db piros,3db fehér és 1db zöld golyó van. Hányféleképpen húzhatunk ki belőlük két azonos színű golyót, ha a, egyszerre húzzuk ki azokat? B, egymás után húzzuk ki azokat úgy, hogy az elsőnek kihúzottat visszatesszük?


2015. szept. 14. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Ez milyen kérdés?

Egy urnában nem golyók vannak... -.-

2015. szept. 14. 22:13
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem csak a halotti urnát hívják urnának... Például van szavazóurna, abba se hamvakat raknak... De mindegy is.


Ha egyszerre húzzuk:


1. eset: pirosat húzunk: 5*4/2=10

2. eset: fehéret húzunk? 3*2/2=3


10+3=13, tehát 13 esetben két azonosat húzunk.


Ha egymás után húzzuk:


1. eset: pirosat húzunk: 5*5=25

2. eset: fehéret húzunk: 3*3=9

3. eset: zöldet húzunk: 1*1=1


25+9+1=35 esetben húzunk így két azonos színű golyót.

2015. szept. 15. 00:21