2015. szept. 14. 22:02
1/2 anonim válasza:
Ez milyen kérdés?
Egy urnában nem golyók vannak... -.-
2/2 anonim válasza:
Nem csak a halotti urnát hívják urnának... Például van szavazóurna, abba se hamvakat raknak... De mindegy is.
Ha egyszerre húzzuk:
1. eset: pirosat húzunk: 5*4/2=10
2. eset: fehéret húzunk? 3*2/2=3
10+3=13, tehát 13 esetben két azonosat húzunk.
Ha egymás után húzzuk:
1. eset: pirosat húzunk: 5*5=25
2. eset: fehéret húzunk: 3*3=9
3. eset: zöldet húzunk: 1*1=1
25+9+1=35 esetben húzunk így két azonos színű golyót.