Lala25 kérdése:

I (x) =2sinx+cosx határozd meg a deriváltját?

Segítség
2015. szept. 12. 09:43
 1/5 A kérdező kommentje:

2.feladat :

F(x)=(3x^2+2x^3)/gyök alatt x

Pontról pontra levezetéssel sokat segítenétek,mert nem igazàn érzem,tudom h vannak szabályok,de nem tudom h kezdjek neki

2015. szept. 12. 09:53
 2/5 A kérdező kommentje:
3.feladat:f(x)=(1+x^4)*(x^2-3x+5) ezt a szorzasi szaballyal vagy maskepp?
2015. szept. 12. 10:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elsőnél csak tagonként deriválsz:


I(x)'=2cos(x)-sin(x)


A másodiknál jobban jársz, hogyha átírod, hogy 1/gyök(x)=x^(-1/2), ezzel szorzod az első tagot, felbontod a zárójelet, aztán a


(c*x^n)'=c*n*x^(n-1) deriválási képlettel deriválsz tagonként.


A harmadiknál ugyancsak zárójelfelbontás és tagonként deriválás.

2015. szept. 12. 14:20
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia! (3x^2+2x^3)/gyök alatt x ezt le tudod vezetni pontról pontra,mert nem igazàn értem. :(
2015. szept. 12. 15:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek nagyon egyszerű feladatok. Mindre megvannak a szabályok és képletek, csak be kell helyettesítenem.

Javaslom Bárczy Barnabás: Differenciálszámítás c. könyvét, abban találsz rengeteg példát, részletes levezetéssel. Abból kell megnézni.

2015. szept. 12. 22:56