Határozd meg a Co2 tömegét, amely MnCo3 és a HCl kölcsönhatásakor keletkezett?


2015. jún. 20. 13:43
 1/4 A kérdező kommentje:
MnCo3 tömege 126 g (kihagytam)
2015. jún. 20. 13:49
 2/4 anonim ***** válasza:

milyen kobalt? esetleg CO3


MnCO3 + HCl -> MnCl2 + H2O + CO2


n(MnCO3)=126/115=1,1 mol


m(CO2)=1,1*44=48,4g

2015. jún. 20. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:
2 HCl van amúgy mielőtt nolis belekötne
2015. jún. 20. 14:05
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. jún. 20. 14:22