2015. jún. 20. 13:43
1/4 A kérdező kommentje:
MnCo3 tömege 126 g (kihagytam)
2015. jún. 20. 13:49
2/4 anonim válasza:
milyen kobalt? esetleg CO3
MnCO3 + HCl -> MnCl2 + H2O + CO2
n(MnCO3)=126/115=1,1 mol
m(CO2)=1,1*44=48,4g
3/4 anonim válasza:
2 HCl van amúgy mielőtt nolis belekötne
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. jún. 20. 14:22