2Al+3H2SO4 = Al2(SO4)3+3H2
A kérdés: mekkora anyagmennyisegu hidrogen fejlodik 0,3mol aluminiummal?
B kérdés: mekkora anyagmennyisegu aluminium-szulfat kepzodik 0,4mol aluminiummal?
Leveztve magyarazva ha esetleg valaki le tudna irni akkor nagyon megkoszonnem. Bocsanat az ekezetek miatt csak telorol vagyok.
2015. szept. 10. 19:58
1/1 anonim válasza:
2 mol Al 3 mol hidrogént fejleszt, ez alapján felírható egy egyenes arányosság:
0,3/2 = x/3
x = 0,3/2*3 = 0,45 mol H2
Hasonlóan, 2 mol Al 1 mol szulfátot fejleszt, vagyis:
0,4/2 = y/1 = 0,2 mol szulfát.