Valaki légyszíves tudna segíteni? Nagyon nem értem ezt kémiából.


2Al+3H2SO4 = Al2(SO4)3+3H2

A kérdés: mekkora anyagmennyisegu hidrogen fejlodik 0,3mol aluminiummal?

B kérdés: mekkora anyagmennyisegu aluminium-szulfat kepzodik 0,4mol aluminiummal?

Leveztve magyarazva ha esetleg valaki le tudna irni akkor nagyon megkoszonnem. Bocsanat az ekezetek miatt csak telorol vagyok.


2015. szept. 10. 19:58
 1/1 anonim válasza:

2 mol Al 3 mol hidrogént fejleszt, ez alapján felírható egy egyenes arányosság:

0,3/2 = x/3

x = 0,3/2*3 = 0,45 mol H2


Hasonlóan, 2 mol Al 1 mol szulfátot fejleszt, vagyis:

0,4/2 = y/1 = 0,2 mol szulfát.

2015. szept. 11. 09:05