Mennyi doboz fér egy ilyen konténerbe? Hogyan kell kiszámolni?


A konténer méretei:

610 W x 1000 D x 1493 H


A doboz méretei: 29 cm hosszúság , 22 cm szélesség, 30 cm magasság.



2015. szept. 8. 10:59
 1/5 A kérdező kommentje:
A konténer méretei miliméterben értendőek.
2015. szept. 8. 11:02
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy kis angol tudás, és már megy is.

610 W = 610 width = 610 szélesség = 610 cm széles

1000 D = 1000 depth = 1000 mélység = 1000 cm mély

1493 H = 1493 height = 1493 magasság = 1493 cm magas


Egyszerűbb ha lerajzolod.

2015. szept. 8. 11:09
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem.

De, hogyan tovább?

2015. szept. 8. 11:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy a doboz bármelyik oldalán állhat.

A méreteket úgy kell összepárosítani, hogy a hányados egész szám, vagy PICIT több legyen, és a hányadosok egész részét összeszorozni.

Látszik, hogy az 1493/300=4,976 párosítás nem jó, nem fér el 5*, nagy a hézag, az 1493/290=5,148 pedig jó lesz,

ill. a 610/300=2,03 is, és marad az 1000/220=4,545

Így 5*2*4 = 40 db fér el.

(Ha nincs más ötleted, kiszámolod mind a 6 variációt.)

Ha a dobozok össze-vissza lehetnek, akkor sokkal nehezebb, több gondolkodást, variáció megvizsgálását, próbálkozást igényel.

2015. szept. 8. 11:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy pedig, ha ez nem egy matek feladat, akkor a gyakorlatban azt lehet mondani, hogy kiszámolod a konténer teljes térfogatát (kb 872000 cm^3), és kb 20%-ot levonsz veszteségként, amit nem tudsz kihasználni. Marad kb 698000 cm^3, amibe 36 (kis szerencsével 38) doboz fér be, ha a dobozokat szabadon elforgathatod. Ha a teteje kell hogy felül legyen, akkor nagyobb lesz a veszteség.
2015. szept. 8. 17:25