Megtudnátok nekem válaszolni ezt a kémiával kapcsolatos kérdést?


A kémia tanárom már az első náp ki adott egy házit péntekre és ha nem csinálom meg akkor karó.

Kérdés: Mekkora élhosszúságú kockába fér bele (nagyságrendileg) egyetlen vízmolekula?

Ha lehet úgy írjátok már le hogy a magyarázatot is mellé írjátok, mert nem fogadja el ha nemtudom elmondani hogy hogy csináltam meg.



2015. szept. 8. 06:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szépen keress utána a neten, hogy mekkora a vízmolekula MÉRETE. POntosabban: mennyi a kötéstávolság a hidrogén és az oxigén között a vízben. De tudod mit, ne keress utána, mert megmondom neked.0,9854 angström, azaz 10 -8-on centiméter. Mivel a vízmolekula kettő darab hidrogénből és egy darab oxigénből áll, ezért nem meglepő módon V alakja van, amely Vö betűben a kötésszög 105 fok, és biztosan mondták tanórán ezt is, csak nem figyeltél oda. Innentől van neked egy háromszöged, melynek szögei 105, 42,5 , illetve 42,5 fokosak, a rövidebbik oldala meg kb. 1 angström. Milyen nagy a távolság a hidrogénatomok között? Hát, ugye, ezt könnyű kiszámolni, hogy ez mintegy 1,58 angstöm, szóval az egész bizgentyű úgy, ahogy van belefér egy 2 anström méretű kockába, aza egy 2 x 10 -8-on centiméteres kockácskába.

Még annyit tegyél hozzá a törtető tanerőnek, hogy konzultáltál egy vegyészmérnökkel, aki lehülyézte a tanárodat, mert a víz folyékony állapotban is hatmolekulás ligandumokat alkot, ezért a kérdése egy feletébb nagy marhaság.

2015. szept. 8. 07:51
 2/3 anonim ***** válasza:
Aki úgy kezdi a kérdést, hogy "megtudnátok"... és még véletlenül sem a hf-ba rakja... és persze vesszőt is csak pár helyre, mutatóba tesz... attól mit vársz?
2015. szept. 8. 15:30
 3/3 anonim ***** válasza:

legyen a víz 4°C-os, ekkor 1 liter = 1kg


n= m/M = 1000g / 18 g/mol = 1000/18 mol


legyen 1 liter = 1 dm3 = 10^-3 m3 ( tíz a mínusz harmadikon)


1000/18*6*10^23 db térfogata 10^-3 m3


1 db térfogata = 10^-3/( 1000/18 *6*10^23)= 10^-26 *10^-3 *18/6 = 3*10^-29



élhosszúság = köbgyök(V)= köbgyök(3)* 10^(-29/3) =3,11*10^-10 m


prefixumok: 10^-9 =nano


élhosszúság: 31,1 nm , ha pont kocka alakú lenne egy vízmolekula, de nem az. Ettől még a nagyságrend stimmel.

2015. okt. 19. 21:03