egy osztály 4/5 része lány. mekkora az osztály létszáma ha a lányok száma 16?2015. szept. 7. 18:52
1/5 anonim válasza:
Melyik szám 4/5 része 16? Válasz: 16*5/4=20.
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm de hogy jött ki a 20?
2015. szept. 7. 19:40
3/5 anonim válasza:
Triviális, hogy 20, az első válaszoló tökéletesen levezette.
4/5 Bugya Péter válasza:
x az osztály létszáma
x*4/5=16
szorzok 5-el
4*x=80
osztok 4-el
x=20
5/5 anonim válasza:
A teljes osztály az 5/5 ugye? Ezt keressük. Azt tudjuk, hogy ebböl az 5 részböl 4 rész lány azaz 4/5. Ez a 4 rész 16. Egy rész igy 16:4=4 az osztály 5 rész volt, 5*4=20