Hogy kéne megoldani eszt a feladatott?

egy osztály 4/5 része lány. mekkora az osztály létszáma ha a lányok száma 16?

2015. szept. 7. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Melyik szám 4/5 része 16? Válasz: 16*5/4=20.
2015. szept. 7. 18:57
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm de hogy jött ki a 20?
2015. szept. 7. 19:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Triviális, hogy 20, az első válaszoló tökéletesen levezette.
2015. szept. 7. 19:54
 4/5 Bugya Péter ***** válasza:

x az osztály létszáma

x*4/5=16

szorzok 5-el

4*x=80

osztok 4-el

x=20

2015. szept. 8. 11:05
 5/5 anonim ***** válasza:
A teljes osztály az 5/5 ugye? Ezt keressük. Azt tudjuk, hogy ebböl az 5 részböl 4 rész lány azaz 4/5. Ez a 4 rész 16. Egy rész igy 16:4=4 az osztály 5 rész volt, 5*4=20
2015. szept. 9. 09:12