Hogyan tudom ezt megoldani? : Egy 10 fős baráti társaság kenuzni indul.3 és 4 személyes kenukat bérelhetnek. A) Hányféleképpen foglalhatják el a kenukat, ha csak az számít, ki melyik kenuval utazik? (Adott kenuban az elhelyezkedés nem számít. )


2015. szept. 7. 15:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Tehát van 2db 3-as és 1 db 4-es kenu. Először 10-ből kiválasztasz négyet, sorrend nem számít, tehát 10 alatt a 4, majd a maradék 6-ból 3 azaz 6 alatt a 3, majd legvégül 3-ból 3-at(3 alatt a három). Tehát 10C4*6C3*3C3=210*20*1=4200. Ha számít kenun belül is a sorrend, akkor simán 10!
2015. szept. 7. 15:19