2015. szept. 7. 15:02
1/1 anonim válasza:
Tehát van 2db 3-as és 1 db 4-es kenu. Először 10-ből kiválasztasz négyet, sorrend nem számít, tehát 10 alatt a 4, majd a maradék 6-ból 3 azaz 6 alatt a 3, majd legvégül 3-ból 3-at(3 alatt a három). Tehát 10C4*6C3*3C3=210*20*1=4200. Ha számít kenun belül is a sorrend, akkor simán 10!