2015. szept. 6. 20:42
1/6 anonim válasza:
Milyen sorozat? Számtani? a_n=a_1+(n-1) d ?
2/6 A kérdező kommentje:
Igen. Bocsi, az lemaradt
2015. szept. 6. 20:48
3/6 A kérdező kommentje:
A számítási módszer megvan, de hogy tudom meghatározni a 9. elemet?
2015. szept. 6. 20:52
5/6 anonim válasza:
a2=a1+r
a7=a1+6r
==> a7-a2=5r==> 20=5r==>r=4==>a1=a2-r=5-4=1
==>a9=a1+8r=1+32=33
6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ, főleg az utolsónak!
2015. szept. 8. 16:57