Határozzuk meg az (an) sorozat 9. elemét a következő ismeretében, ha a2=5 és a7=25. Tudnátok segíteni legyetek szívesek? Sajnos nem tudok elindulni.

2015. szept. 6. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen sorozat? Számtani? a_n=a_1+(n-1) d ?
2015. szept. 6. 20:45
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen. Bocsi, az lemaradt
2015. szept. 6. 20:48
 3/6 A kérdező kommentje:
A számítási módszer megvan, de hogy tudom meghatározni a 9. elemet?
2015. szept. 6. 20:52
 4/6 anonim ***** válasza:

a_1=5-d

25=5-d+6d

Ebből...

2015. szept. 6. 20:55
 5/6 anonim ***** válasza:

a2=a1+r

a7=a1+6r

==> a7-a2=5r==> 20=5r==>r=4==>a1=a2-r=5-4=1

==>a9=a1+8r=1+32=33

2015. szept. 6. 20:56
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ, főleg az utolsónak!
2015. szept. 8. 16:57