Tőlem kértek segítséget de én már öreg vagyok ehhez. Tud valaki segíteni nekem?

[link]


2015. szept. 6. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a.) 1/5;2;20;200;200

b.) 60;6;0,006;600;6000

c.) 7;7/1000;700;7000;7000000

d.) 21000;21/1000;210;2100000

e.) 2/21;2/3;16;960;57600

f.) 1/10000;1/10;100;100000;1/1000

2015. szept. 6. 20:48
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1/5 dm³ = 1/5 l = 2 dl = 20 cl = 200 ml = 200 cm³

60 dm = 6m = 6/1000 km = 600 cm = 6000 mm

7 kg = 1/7000 t = 700 dkg = 7000 g = 7000000 mg.

21000 dm² = 21/1000 ha = 210 m² = 2100000 cm²

2/21 hét = 2/3 nap = 16 óra = 960 perc = 57600 mp

1/10000 m³ = 1/10 dm³ = 100 cm³ = 100000 mm³ = 1/1000 hl


Ha bármelyik magyarázatra szorul, nyugodtan írj privátban.

(Azért azt szeretném megúszni, hogy mindről; vagy akárcsak sokról kelljen írnom.)

2015. szept. 6. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
a.) pontnál 2 db 1/5 egymás után. bocs.
2015. szept. 6. 20:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is elnézést kell kérjek; az 1/7000, az természetese 7/1000; annál is inkább, mert adott volt a feladatban.
2015. szept. 6. 20:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ mindenkitől.
2015. szept. 6. 21:11