Tőlem kértek segítséget de én már öreg vagyok ehhez. Tud valaki segíteni nekem?
2015. szept. 6. 19:44
1/5 anonim válasza:
a.) 1/5;2;20;200;200
b.) 60;6;0,006;600;6000
c.) 7;7/1000;700;7000;7000000
d.) 21000;21/1000;210;2100000
e.) 2/21;2/3;16;960;57600
f.) 1/10000;1/10;100;100000;1/1000
2/5 anonim válasza:
1/5 dm³ = 1/5 l = 2 dl = 20 cl = 200 ml = 200 cm³
60 dm = 6m = 6/1000 km = 600 cm = 6000 mm
7 kg = 1/7000 t = 700 dkg = 7000 g = 7000000 mg.
21000 dm² = 21/1000 ha = 210 m² = 2100000 cm²
2/21 hét = 2/3 nap = 16 óra = 960 perc = 57600 mp
1/10000 m³ = 1/10 dm³ = 100 cm³ = 100000 mm³ = 1/1000 hl
Ha bármelyik magyarázatra szorul, nyugodtan írj privátban.
(Azért azt szeretném megúszni, hogy mindről; vagy akárcsak sokról kelljen írnom.)
3/5 anonim válasza:
a.) pontnál 2 db 1/5 egymás után. bocs.
4/5 anonim válasza:
Én is elnézést kell kérjek; az 1/7000, az természetese 7/1000; annál is inkább, mert adott volt a feladatban.
5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ mindenkitől.
2015. szept. 6. 21:11