6. Manci a kecske, egy három méter hosszú kötéllel van kipányvázva a (-2; 5) koordinátájú fához. Milyen hosszú lánccal kell Buksi kutyát megkötni, ha a futó ( melyhez a láncot rögzítjük) (4;-4) és a (6;6) pontokban van rögzítve és azt szeretnénk, hogy a közös itatóedényt mind két állat elérje, de egymást ne! Hova helyeznéd el az itató edényt?

2015. szept. 2. 22:22
 1/8 A kérdező kommentje:

1. Mi a megoldáshalmaza: log3(x-4) > 2 ?


2. Mivel egyenlő: x= log2log39 ?


3. Mekkora sin 2x értéke, ha cos x = 0,6 ?


4. Határozzuk meg a következő egyenlet gyökeit: 3sin(cosx) = 1


5. Egy háromszög két rövidebb oldala 3 és 4 cm, területe 7 cm2. Mekkora a háromszög harmadik oldalával szemközti szöge?


6. Milyen távol van az A(5;3), B(6;-11) és C(-8;2) csúcspontú háromszög súlypontja az origótól?


7. Hány fokos szöget zárnak be egymással az u(-1;2) és v(2;6) vektorok?


8. Milyen távol van a 8x-5y=14 egyenes 2 ordinátájú pontja az origótól?


9. Egy trapéz rövidebbik alapjának végpontjai A(8;-1) és B(11;3). Mekkora a középvonala, ha a hosszabbik alap háromszorosa a rövidebbiknek?


10. Írd fel az x2 + y2 + 4x -14y + 43 = 0 egyenletű kör P(-5;6) pontjához húzható érintőjének egyenletét!



INNEN TUD VALAKI VALAMIT?

2015. szept. 2. 22:24
 2/8 anonim ***** válasza:
HF kategória!
2015. szept. 3. 00:03
 3/8 Bugya Péter ***** válasza:

10.

Az x-es meg az y-os tagokat is teljes négyzetté kellene alakítani.

(x+2)² első két tagja ugyanaz, mint ami a kör egyenletében van, az y-okhoz pedig (y-7)² eleje hasonlít:

(x+2)² + (y-7)²-10 = 0

(x+2)² + (y-7)² = 10

Vagyis a kör középpontja a (2;-7) pont, sugara pedig gyök10.

2015. szept. 3. 09:38
 4/8 Bugya Péter ***** válasza:

10.

érintő:

egy pontja: P(-5;6)

és kell a normálvektora:

ez az P-ből O-ba mutató vektor pl.

PO(7;-13)=n


Ax+By=Ax0+By0

7x-13y=-35-78

7x-13y=-113

0=7x-13y+113

2015. szept. 3. 09:45
 5/8 Bugya Péter ***** válasza:

9.

AB=gyök(8-11)^2+(-1-3)^2

AB=gyök25

AB=5

ez a rövidebb oldal

a hosszabb 3*5=15

A trapéz középvonala párhuzamos az alapokkal, és hossza egyenlő azok hosszának számtani közepével

15+5/2=10

2015. szept. 3. 09:52
 6/8 Bugya Péter ***** válasza:

8.

8x-5y=14

8x-5*2=14

8x-10=14

8x=24

x=3

P(3;2)

O(0;0)

OP= gyök(0-3)^2+(0-2)^2

OP=gyök13

2015. szept. 3. 09:58
 7/8 Bugya Péter ***** válasza:

7.


Bármely két vektor (a és b) skaláris szorzatának értékét megkapjuk, ha megszorozzuk ezen két vektor abszolútértékeinek szorzatát az általuk közbezárt szög (ß) cosinus-ával:


a ∙ b = |a|∙|b| cosß


Ha pedig a koordinátáival adottak a vektorok, használhatjuk a következő képletet is:


a*b=a1*b1+ a2*b2

2*(-1)+2*6=gyök5*gyök40*cosß

10=gyök200*cosß

10/gyök200=cosß=gyök2/2

cosß=0,7071

ß=45fok

2015. szept. 3. 10:46
 8/8 Bugya Péter ***** válasza:

6.

S(a1+b1+c1/3 ; a2+b2+c2/3)

S(5;-6)

O(0,0)

SO=gyök61

2015. szept. 3. 10:50