SOS! Egész szám kivonása törtből? Hogyan kell ezt megcsinálni?


A törtek mindig kifogtak rajtam...nyáriszünetben mindent elfelejtettem róluk..lehet, hogy ez ciki, de nem tudok semmit sem tenni..mindenre emlékszek szinte de a törtek minden évben elfelejtődnek.Most van egy házim amiben ez van:

5/21-4=?

Gőzöm sincs hogyan csináljam meg..neten annyit keresgéltem, hogy a végén már a sírógörcs kerülgetett.. nagyon hálás lennék ha valaki elmagyarázná, hogyan kell megoldani ezt a feladatot.


2015. szept. 2. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hozd közös nevezőre!

4 = (4*21)/21

2015. szept. 2. 18:52
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

5/21 - 4 = ?


4 az ugye 4 egész. Egy egész pedig

1 = 1/1 = 2/2 = 3/3 = 4/4 és így tovább. Törtek között összeadni-kivonni akkor tudunk, ha közös nevezőre hozzuk. Jelen esetben 21 lenne ez a közös nevező.

Ha 1 = 21/21, akkor 4 = (4*21) /21 = 84/21.


Innentől meg már egyszerű:

5/21 - 84/21 = (5-84) / 21 = -79/21

2015. szept. 2. 19:26