Pisti édesapja 28 évvel idősebb Pistinél. Három év múlva már az édesapja 4,5-szer annyi idős lesz, mint Pisti. Hány évesek most?

2015. aug. 31. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Most x illetve x+28 évesek


Három év múlva: x+3 illetve x+31


Az egyenlet tehát:


x+31 = 4,5*(x+3)


Ha megoldod, x=5 jön ki.


Tehát most 5, ill. 33 évesek.


Ellenőrzés:

3 év múlva: 8, ill. 36 évesek.


és valóban 36=4,5*8.


Na így...

2015. aug. 31. 19:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2015. szept. 1. 06:09