Pisti édesapja 28 évvel idősebb Pistinél. Három év múlva már az édesapja 4,5-szer annyi idős lesz, mint Pisti. Hány évesek most?2015. aug. 31. 19:09
1/2 anonim válasza:
Most x illetve x+28 évesek
Három év múlva: x+3 illetve x+31
Az egyenlet tehát:
x+31 = 4,5*(x+3)
Ha megoldod, x=5 jön ki.
Tehát most 5, ill. 33 évesek.
Ellenőrzés:
3 év múlva: 8, ill. 36 évesek.
és valóban 36=4,5*8.
Na így...
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2015. szept. 1. 06:09