Hány g keletkezik 7,35 dm^3 standardállapotú hidrogéngáz égésekor?


Légyszi segítsetek!! Mondjátok el, hogy számoljam ki mert nem igazán értek ehhez a standardállapothoz csak annyit tudok, hogy 24,5 a moláris térfogata(dm^3 / mol)

Előre is köszönöm!


2010. márc. 11. 16:11
 1/2 anonim válasza:
0%
Te most komolyan ide írod a házidat?
2010. márc. 11. 16:59
 2/2 anonim ***** válasza:

2H2 + O2 = 2H2O


használandó összefüggések: n = V/Vm ill m = n*M


tehát a H2 anyagmennyisége 7,35/24,5

mely megegyezik a víz anyagmennyiségével

2010. márc. 11. 17:05