Légyszi segítsetek!! Mondjátok el, hogy számoljam ki mert nem igazán értek ehhez a standardállapothoz csak annyit tudok, hogy 24,5 a moláris térfogata(dm^3 / mol)
Előre is köszönöm!
2010. márc. 11. 16:11
1/2 anonim válasza:
Te most komolyan ide írod a házidat?
2/2 anonim válasza:
2H2 + O2 = 2H2O
használandó összefüggések: n = V/Vm ill m = n*M
tehát a H2 anyagmennyisége 7,35/24,5
mely megegyezik a víz anyagmennyiségével