Mennyi a függvényérték? (feladat csatolva)


[link]


Itt van feltöltve a feladat, erre az egyre nem tudtam rájönni. Előre is köszönöm a segítséget.



2015. aug. 28. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:

t+2x-2

veletlenul a t nem tart a 0-ba?

2015. aug. 28. 12:28
 2/4 A kérdező kommentje:
igen ez a jó megoldás, de egy kis levezetést kaphatok hozzá?
2015. aug. 28. 16:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen, mikor f(x+t) kell számolj, a lekepzesbe x helyett x+t raksz. Tehat f(x+t)=(x+t-1)^2. A többi része csak számítás, es rövidített számítási képlet alkalmazása
2015. aug. 28. 17:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként ez majd a deriváláshoz lesz jó, uis. definíciószerűen:


df/dx=lim[(f(x+t)-f(x))/t;t-0].


Tetszőleges f(x) függvényre is megadható a szelő meredeksége formálisan, hiszen ha az x-körüli Taylor-sort felírjuk, akkor nyílván:


(f(x+t)-f(x))/h=f'(x)+O(h), ahol természetes hogy


O(h)=(1/2)*f"(s)*h, és persze s€(x,x+t).

2015. aug. 28. 19:29