2015. aug. 21. 13:15
2/7 anonim válasza:
150% = 200 osztasz 150-nel
1% = 200/150 szorzol 100-zal
100% = (200/150)*100 =20000/150 = 400/3 = 133,33'
3/7 anonim válasza:
Mondok egy jobbat:
Osztasz mindent 3-al, akkor megkapod, hogy az 50% (150/3) a 66,66 (200/3). Neked az alap kell, vagyis a 100%, ezért szorzol kettővel, így a 100% az 2*66,66 ami 133,33.
4/7 A kérdező kommentje:
Még mindig nem értem.
2015. aug. 21. 13:30
5/7 A kérdező kommentje:
2*66,66 az 133,32
2015. aug. 21. 13:35
6/7 anonim válasza:
A 200/3 egy végtelen tizedes tört. Ha ezt duplázod, akkor szintén egy végtelen tizedes törtet kapsz, ami a 133,333333333.......
De ha már itt elakadsz, akkor nagy a gond. A 2. választ próbáld értelmezni, az az iskolás tananyag. Én csak érdekességképp írtam le az én verzióm.
7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. aug. 21. 13:40