Melyik számnak a 150%-a 200?

2015. aug. 21. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
133,3333
2015. aug. 21. 13:24
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

150% = 200 osztasz 150-nel

1% = 200/150 szorzol 100-zal

100% = (200/150)*100 =20000/150 = 400/3 = 133,33'

2015. aug. 21. 13:25
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Mondok egy jobbat:


Osztasz mindent 3-al, akkor megkapod, hogy az 50% (150/3) a 66,66 (200/3). Neked az alap kell, vagyis a 100%, ezért szorzol kettővel, így a 100% az 2*66,66 ami 133,33.

2015. aug. 21. 13:28
 4/7 A kérdező kommentje:
Még mindig nem értem.
2015. aug. 21. 13:30
 5/7 A kérdező kommentje:
2*66,66 az 133,32
2015. aug. 21. 13:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A 200/3 egy végtelen tizedes tört. Ha ezt duplázod, akkor szintén egy végtelen tizedes törtet kapsz, ami a 133,333333333.......


De ha már itt elakadsz, akkor nagy a gond. A 2. választ próbáld értelmezni, az az iskolás tananyag. Én csak érdekességképp írtam le az én verzióm.

2015. aug. 21. 13:38
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. aug. 21. 13:40