Mi a sárga foszfor égési egyenlete?

2015. júl. 22. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
2P + 2.5 O2 = P2O5
2015. júl. 22. 13:47
 2/8 anonim ***** válasza:

Pontosítanám az előző válaszolót: Mivel a sárgafoszfor tetraéderes szerkezetű, ezért P4 molekulákként fordul elő.

Így a helyes égés egyenlete: P4 + 5 O2 = 2 P2O5.(főleg, ha a feladat kimondottan arra megy rá, hogy tudod-e a két foszformódosulat szerkezeti sajátságait).

2015. júl. 22. 14:06
 3/8 A kérdező kommentje:
és azt mindig meg kell tanulni, hogy milyen a szerkezete?
2015. júl. 22. 14:58
 4/8 A kérdező kommentje:
P4+ 5O2=2P4O10 nem ez lenne a helyes?
2015. júl. 22. 14:59
 5/8 anonim ***** válasza:
A foszfornál csak ez a kétféle módosulat van, amit tanítanak, ezeket szokták kérni. Más anyagnál nem igazán szoktak ennyire szőrözni. A te egyenleted nem jó, mert nem stimmel az egyenlet bal és jobb oldalán a mólarány.
2015. júl. 22. 18:28
 6/8 anonim ***** válasza:
P4 + 5 O2 = P4O10, így helyes.
2015. júl. 22. 18:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Előttem jól írták, a sárga foszfor 4 atomos molekulában fordul elő emiatt

2 P4 + 5 O2 = 2 P2O5

Emelt szinten kell tudni több anyagnak is az allotróp módosulatait (pl. oxigén, kén, említés szerűen a szelén stb.)

2015. júl. 22. 19:41
 8/8 anonim ***** válasza:
középszinten is kell tudni az allotrop módosulatokat
2015. júl. 23. 01:09