1 dobozban 3 kék,4sárga és 5 zöld csoki van. Véletlenszerűen kiválasztunk belőlük a. mennyi a valószínűsége h először kék utána sárgát húzunk? b. mennyi valószínűsége hogy a 3. sárga lesz? c. A 3 sárga ha korábban már húztunk kéket?


2015. máj. 1. 20:56
 1/1 vurugya béla ***** válasza:

a. 12-ből 2-t húzunk, összes eset: 12*11 = 132.

Kedvező: 3*4 = 12.

A valószínűség tehát kedvező/összes azaz:

P(A)=12/132=1/11

b. Összes: 12*11*10 = 1320

Kedvező: a 3. csak 4-féle lehet, a második 11, az első 10, azaz 4*11*10 = 440

P(B)= 440/1320 = 1/3.

2015. máj. 1. 22:57