Pár egyszerű egyenlet. Valaki segítene?


5x+3-(2x-4)=x-2-(x+3)

eredmény: -4


4-2y-(5-3y)=y-1-(y-8)

eredmény: 8


Megnéztem az eredményt a könyv hátuljában, de sehogy se akart kijönni :(


2010. márc. 2. 18:28
 1/5 anonim válasza:

5x+3-2x+4 = x-2-x-3

3x+7 = -5 /-3x

7 = -5-3x /+5

12 =-3x /:-3

12:(-3)=-4

2010. márc. 2. 18:38
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2010. márc. 2. 18:44
 3/5 anonim válasza:

első vagyok.


4-2y-5+y = y-1-y+8

-1+y = 7 /+1

y = 8


remélem jó lesz :)

2010. márc. 2. 18:46
 4/5 anonim válasza:
am te hányadikos vagy?
2010. márc. 2. 18:46
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! (Nulladikos vagyok.)
2010. márc. 2. 18:49