5x+3-(2x-4)=x-2-(x+3)
eredmény: -4
4-2y-(5-3y)=y-1-(y-8)
eredmény: 8
Megnéztem az eredményt a könyv hátuljában, de sehogy se akart kijönni :(
2010. márc. 2. 18:28
1/5 anonim válasza:
5x+3-2x+4 = x-2-x-3
3x+7 = -5 /-3x
7 = -5-3x /+5
12 =-3x /:-3
12:(-3)=-4
2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2010. márc. 2. 18:44
3/5 anonim válasza:
első vagyok.
4-2y-5+y = y-1-y+8
-1+y = 7 /+1
y = 8
remélem jó lesz :)
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! (Nulladikos vagyok.)
2010. márc. 2. 18:49