Mekkora a szabályos négyoldalú gúla oldaléle, ha alapéle 6cm, magassága 8 cm?

2015. jún. 14. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Az alapél egy négyzet, ennek ki tudod számolni az átlójának hosszát; 6*gyök(2) cm. A magasság, az átló fele és az oldalél derékszögű háromszöget alkotnak, ahol az átfogó az oldalél (o); erre felírjuk a Pitagorasz-tételt:


8^2+(3*gyök(2))^2=o^2

64+18=o^2

82=o^2

gyök(82)=o az oldalél hossza, ezt igény szerint lehet kerekíteni: 9,0554 cm

2015. jún. 14. 12:37
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2015. jún. 14. 14:35