Log2 (x+3) = 3? Log3 (x-5) =2 Tudnátok segíteni ebben a 2 egyenletben?

2015. jún. 12. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:

kikötés: x+3>0

2^3=x+3

8=x+3

5=x

A másikat ugyanígy kell.

2015. jún. 12. 13:46
 2/3 A kérdező kommentje:
másiknál 14 az eredmény?
2015. jún. 12. 13:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen.

log(3)9=2

2015. jún. 12. 14:03