Mennyi -1^3-on? Nem -1*-1*-1=-1? vagy -1^2? -1*-1=1


2015. jún. 11. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
-1.
2015. jún. 11. 16:16
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

"Mennyi -1^3-on?"


-1


"Nem -1*-1*-1=-1?"


De.


"vagy -1^2? -1*-1=1"


Ez megb hogy jött ki? (-1)^2*(-1)=1*(-1)=-1 .

2015. jún. 11. 16:17
 3/4 anonim ***** válasza:

-1^3=-(1^3)=-(1*1*1)=-1.

De -1^2=-(1^2)=-1.

Ha -1et akarod 3. Hatványra emelni, akkor az: (-1)^3.

(-1)^2=1.

2015. jún. 11. 16:55
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm !
2015. jún. 11. 20:11